Ilay Camara trekt wellicht naar RSC Anderlecht, maar daar stopt het niet bij. Onze redactie vernam uit zeer betrouwbare bron dat de Brusselaars zich nog stevig gaan roeren op de transfermarkt. Wat is er nog op komst in het Lotto Park?
Met Cédric Hatenboer, Mihajlo Cvetkovic, Zoumana Keita, Nathan Saliba, Enric Llansana en Ilay Camara zijn Olivier Renard en Tim Borguet al heel druk bezig geweest. Maar daar stopt het volgens onze bronnen niet. Er is nog meer op komst, losstaand van vertrekkende spelers zoals pakweg een Kasper Dolberg, Luis Vazquez, Mario Stroeykens of Mads Kikkenborg.
LEES OOK: "Grootste van België" - aanwinst lyrisch over Anderlecht
Explosieve flankaanvallerWe gaven eerder al aan dat Anderlecht een rechterwinger zoekt. Dat moet iemand zijn die explosief is, een type dat héél erg nodig is. Besnik Hasi heeft te weinig snelheid in de aanval. Daar komt zeker nog iets bij, maar het is de vraag of dat snel gaat gebeuren. Dat zijn dure profielen.
RSCA zal eerst moeten verkopen, niet vergeten dat Renard met Camara erbij al 22 miljoen euro uitgaf aan nieuwe spelers sinds januari. Anderlecht verkocht voor 7,5 miljoen euro plus de 2 miljoen euro van Noah Sadiki. Daarnaast kreeg Renard deze week ook extra geld van de club. Maar er is nog meer volk op komst.
Anderlecht wil volgens onze informatie niet één, maar nog twee centrale verdedigers vastleggen. De Belgische recordkampioen gaat uiteraard een linksvoetige centrale verdediger halen, ter vervanging van Jan Vertonghen, maar er komt ook nog een rechtsvoetige bij.
#Anderlecht is nog niet klaar op de transfermarkt. Na Ilay Camara hoopt de club deze window minstens nog een snelle rechterwinger en twee verdedigers (links- en rechtsvoetig) aan te trekken. https://t.co/7TwtOVNKt8
— Claudio Reulens 💻⚽ (@CReulens) July 3, 2025
Twee centrale verdedigers
Het lijkt er steeds meer naar uit te zien dat Paars-Wit voor een systeem gaat met drie centrale verdedigers. Camara moet op links de aanvallende wingback worden, op rechts zal dat Killian Sardella worden eens hij fit is. Met Basile Vroninks, Ali Maamar en Thomas Foket (die wel nog mag vertrekken) daar nog achter komt daar geen versterking bij.
Anderlecht heeft met Lucas Hey, Zoumana Keita en Jan-Carlo Simic drie centrale verdedigers, maar die laatste is stilaan zeer gegeerd aan het worden in de Serie A. Hasi heeft ook nog Marco Kana, Nunzio Engwanda, Ismaël Baouf en Kaïs Barry achter de hand. Al zal Kana mogelijk nog vertrekken, hij speelde wel uitstekend tegen Larnaca, en zal iemand als Barry wellicht teruggezet worden naar RSCA Futures. Baouf en Engwanda zouden wel eens kunnen knokken om een plaatsje als extra verdediger in de breedte.